Επίσκεψη στο Ίδρυμα Ευγενίδου

Το τμήμα Γ’ Υγείας με χαρά επισκέφτηκε το Κέντρο Επιστήμης και Τεχνολογίας του Ιδρύματος Ευγενίδου στις 19/01/2024, στα πλαίσια του μαθήματος της Βιολογίας Γ’ Λυκείου – Ομάδας Προσανατολισμού Σπουδών Υγείας.

Πραγματοποιήθηκε επίδειξη πειραμάτων και παρατήρηση παρασκευσμάτων σε μικροσκόπιο, με τη καθοδήγηση της Μαρίας Ντερτιλή, καθώς οι μαθητ@ς είχαν την ευκαιρία να συμμετέχουν ενεργά στα πειράματα. Την ευχαριστούμε πολύ για την φανταστική παρουσίαση και τη καλή διάθεση.

Συμμετείχαν οι μαθητ@ς:  Αφσάρογλου Γωγώ, Βεϊζάι Άγγελος, Γεωργοπούλου Κατερίνα, Γιόβα Μαριτίνα, Δεληγιάννη Ελεάννα, Διαμαντοπούλου Έφη, Κοντογιάννη Μαρία, Μακράκη Κατερίνα, Μπουμπουράκα Ελένη, Στρατηγέλλη Βάσια, Φωτοπούλου Καλλίδα
Υπεύθυνος εκπαιδευτικός – συνοδός: Σαμαράς Θωμάς (ΠΕ 04.04 Βιολόγος),
Συνοδός εκπαιδευτικός: Λιβανός Βασίλης (ΠΕ 03 Μαθηματικός)