Εορτασμός των Τριών Ιεραρχών στον Άγιο Νικόλαο Ραγκαβά

Την Τρίτη 30 Ιανουαρίου 2024 – ημέρα των Τριών Ιεραρχών – το 3ο Λύκειο Γλυφάδας συμμετείχε στη Θεία Λειτουργία και Αρτοκλασία στον Άγιο Νικόλαο Ραγκαβά στα Αναφιώτικα της Πλάκας που οργανώθηκε με πρωτοβουλία εκπαιδευτικών του Σχολείου μας.

Ο Ιερέας π. Αλέξανδρος Καριώτογλου, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, Θεολόγος, πρ. Σχολικός Σύμβουλος Πειραιά, εξήγησε λεπτομερώς όλο το τελετουργικό και άγγιξε όλους μας με το λόγο του. Μαθητές, μαθήτριες και εκπαιδευτικοί είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ή και να συμμετέχουν σε μία εξαιρετική και ουσιαστική Θεία Λειτουργία! Τιμήσαμε τους τρεις Ιεράρχες με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και έλαβαν οι μαθητές πλούσια διδακτικά μηνύματα! Συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς για την άριστη οργάνωση της εκδήλωσης καθώς και σε όλα τα παιδιά για την άψογη συμπεριφορά τους!

ε